התוכנית לבאזזז: בניית תוכנית שיווקית לשנת 2024

Getting your Trinity Audio player ready...

מגפת הקורונה והמלחמה לימדו אותנו שהעולם העסקי יכול להיות שונה מאוד מהר מאוד. הנה סיפור על איתן (השם האמיתי שמור במערכת), מנהל השיווק של חברת הטכנולוגיה שגם שמה שמור במערכת 😳, איתו עבדנו על תוכנית אסטרטגית לשנת 2023. הכל היה מוכן עם תוכנית שיווק חכמה – תוכנית שמשלבת בין יחסי ציבור חכמים וממוקדים לבין שיווק דיגיטלי דינמי וחדשני.

ואז לי, מתכנתת בחברה, שיתפה בטעות בפייסבוק פרויקט חדש שעבדו עליו במעבדות החברה. תגובות ההתלהבות לא איחרו להגיע, ומהר מאוד הפוסט נפוץ ברשת. התקשורת כבר החלה להתעניין במוצר החדש ובסיפורה של לי. זו הייתה הזדמנות פז. הכוח היה כבר בידיים של הלקוחות והקהל, ולאיתן היתה משימה אחת: לשלב את האירוע המקרי הזה בתוך אסטרטגיית שיווק מתוחכמת של יח"צ ודיגיטל.

במקום לנסות לעצור את הסיפור ולהחזיר אותו אל הבקבוק (תשאלו את ברברה סטרייסנד), הצענו לאיתן לקבל אותו בחיוב ולהפוך אותו לחלק מתוכנית יחסי הציבור של החברה. עבדנו עם הצוות על נרטיב משכנע שמספר את סיפורה של חברת הטכנולוגיה והחדשנות שבלבה, תוך שימת לב למתכנתת לי ולתרומתה לחדשנות ואופן החשיבה של החברה.

הסיפור של איתן מחדד את המסר כי שילוב יחסי ציבור ושיווק דיגיטלי אינם הכרחיים רק לשיווק בעידן המודרני, אלא גם עשויים להגיע באופן לא מתוכנן ולהפוך להזדמנות שיווקית של פעם בחיים.

שחמט

תוכנית שיווק מוקפדת וחדשנית היא תנאי להצלחה של כל עסק. לתכנית שיווק יעילה תפקיד קריטי ביכולת של עסק לצמוח, להשיג מטרות, לשגשג ולפתח אסטרטגיות וערוצי תקשורת מרכזיים עם הלקוחות, תוך ניצול ההון האנושי והתקציבים בצורה היעילה ביותר.

תכנון קמפיין שיווק דורש הבנה עמוקה של השוק, מתן תשומת לב לטרנדים ודינמיקות צפויות, ויכולת להתאים את האסטרטגיה לשינויים – כל זה תוך שמירה על עקביות ומקוריות במסרים שחשובים לארגון.

כשיושבים להכין את התוכנית העסקית לשנה הבאה הנה כמה טיפים כיצד למנף שני מרכיבים מרכזיים של תוכנית שיווק מוצלחת – יחסי ציבור ושיווק דיגיטלי.

הבנת השוק בו אתם פועלים – השלב הבסיסי בכל אסטרטגיה שיווקית הוא הבנה של שוק היעד שלכם. ערכו מחקרי שוק כדי לזהות את המאפיינים הדמוגרפיים של הלקוחות שלכם, העדפות והתנהגויות. שימוש בכלים כמו סקרי לקוחות, ניתוחים ודו״חות מגמות יאפשרו לכם לעצב את האסטרטגיות שלכם באופן תגובתי ויעיל.

הגדרת יעדים ברורים – הציבו יעדים ברורים ומדידים המתאימים ליעדים העסקיים הרחבים יותר שלכם. בין אם מדובר בהגברת המודעות למותג, הנעת מכירות או שיפור המעורבות, היעדים שלכם ישמשו כמפה ליוזמות השיווק שלכם לאורך 2024.

יצירת אסטרטגיית יחסי ציבור – יחסי ציבור ממלאים תפקיד מרכזי בעיצוב תדמית הארגון ובבניית אמון עם הצרכנים. אסטרטגיית יחסי ציבור יעילה לשנת 2024 צריכה לכלול:

 1. זיהוי והפצה של סיפורים: פיתוח נרטיבים משכנעים על המותג, המוצרים או השירותים שלכם שמהדהדים עם הקהל שלכם.
 2. מנהיגות: מצבו דמויות מפתח בעסק שלכם כמומחים בתחומם באמצעות תוכן מרתק, מעורבות בקהילת הלקוחות והופעות תקשורתיות.
 3. תקשורת קלאסית: בנו מערכות יחסים עם עיתונאים, בלוגרים ומשפיענים בענף שלכם כדי להגביר את הפצת המסר ולהגיע לקהלים חדשים.
 4. תוכנית ניהול משברים: היו פרואקטיביים והכינו מראש תוכנית לניהול משברים בתקשורת כדי לנווט במהירות במקרה שמשבר פורץ.

שילוב שיווק דיגיטלי
שיווק דיגיטלי לחימום לידים וכניסת לקוחות חדשים. תוכנית 2024 שלכם צריכה למנף את הטקטיקות הדיגיטליות האחרונות, כולל:

 1. שיווק תוכן: צרו תוכן איכותי ומותאם SEO המשלב מילות מפתח רלוונטיות לעסק שלכם. ודאו שהתוכן שלכם אינפורמטיבי, מרתק ומותאם למקום שבו הלקוחות שלכם נמצאים.
 2. שיווק במנועי חיפוש (SEM): השקיעו הן באופטימיזציה אורגנית למנועי חיפוש (SEO) והן בפרסום בתשלום, כגון גוגל אדס, כדי להגביר את הנראות ולמשוך תנועה ממוקדת לנכסים הדיגיטליים שלכם.
 3. שיווק באמצעות המייל: השקיעו בפיתוח קמפיינים מותאמים אישית ומפולחים לדואר האלקטרוני כדי לטפח לידים ולשמור על המותג שלכם בראש סדר העדיפויות של לקוחות קיימים.
 4. ניתוח נתונים: השתמשו בכלים לניתוח נתונים כדי לעקוב ולנתח התנהגות לקוחות, לשנות את תוכנית השיווק שלכם בזמן אמת ולייעל את התוצאות.
 5. אופטימיזציה לנייד: ודאו שכל התוכן הדיגיטלי שלכם ידידותי לנייד, בהתחשב בשכיחות הגוברת של השימוש במכשירים ניידים.

בשביל לרתום את כוחה של המדיה החברתית, עשו את הדברים הבאים:

 1. בחירת פלטפורמה: בחרו פלטפורמות מדיה חברתית בהן קהל היעד שלכם משתמש בתדירות הגבוהה ביותר והשקיעו שם את המאמצים.
 2. לוחות שנה לתוכן גאנט: הטמיעו בעבודת התוכן שלכם לוחות שנה של תוכן למדיה החברתית כדי לשמור על לוח זמנים עקבי לפרסום ורלוונטיות.
 3. מעורבות קהילתית: טפחו קהילה פעילה על ידי מענה מהיר לתגובות, שיתוף תוכן שנוצר על ידי משתמשים ואירוח הפעלות חיות או שאלות ותשובות.

הצלחה אמיתית בשנת 2024 – הקסם טמון בשילוב יחסי ציבור ומאמצי שיווק דיגיטלי. בנו נרטיב המשתרע על פני ערוצים מרובים ונמצא בכל נקודת מגע דיגיטלית במסע הלקוחות שלכם. קדמו תוכן ביחסי ציבור, מדיה חברתית ופלטפורמות דיגיטליות אחרות כדי להבטיח מסר מגובש ולמקסם את החשיפה.

תגובתיות מהירה ונכונות להתאים את התוכנית השיווקית שלכם תסייע לכם להשיג הישגים יוצאי דופן. היו מוכנים לסובב את ההגה של הספינה ולעדכן אסטרטגיות לפי הצורך. השתמשו בבדיקות A/B והתאימו את הטקטיקות שלכם בתגובה למשוב לקוחות ומגמות שוק.

עם כניסתה של 2024 לפעולה, זכרו, תוכנית שיווק מוצלחת לעולם אינה חקוקה באבן; היא ישות חיה, המעוצבת על ידי הדינמיות של השוק, הפכפכות דעת הקהל והרוח החדשנית של העסק שלכם. על ידי יצירת אסטרטגיה משולבת וניתנת להתאמה, המותג שלכם יכול להגיע לגבהים חדשים.

זכרו :
HOPE IS NOT A STRATEGY


רוצים להתייעץ איך ניתן לחזור לשגרה וכיצד לשווק בצורה אפקטיבית? השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם!

רוצים עוד? הירשמו לניוזלטר שלנו ונגיע לתיבה שלכם פעם בשבוע!